Home » Books, Autographs and Prints – Auction 85 » Super tabulis directionum Ioannis Monteregiensis quoddam supplementum. Nec non tractatus iudicandi omnium aphetarum directiones: de quibus sigillatim neque diffuse Claudius Ptolomoeus neque caeteri scriptores fecerunt hactenus mentionem

585

Gaurico

Luca

Super tabulis directionum Ioannis Monteregiensis quoddam supplementum. Nec non tractatus iudicandi omnium aphetarum directiones: de quibus sigillatim neque diffuse Claudius Ptolomoeus neque caeteri scriptores fecerunt hactenus mentionem

Roma, Vincenzo Luchino, 1560. In 4°. Grande marca tipografica xilografica al frontespizio, capilettera figurati inicisi in rame, diverse tabelle di cui 1 stampata in rosso e nero e diagrammi nel testo, bruniture, macchie di umidità, legatura originale in pergamena, lievi difetti.

€ 200 - € 250

Sold for € 475

RARA EDIZIONE uscita postuma dell’astrologo Luga Gaurico (1475 - 1588).

Lot number 585, Books Autographs and Prints &8211 Auction 85